• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

ahşap yontma sergisiEmekli öğretmen Ahşap Yontma sergisi açtı

26 Şubat 2015, Perşembe 12:40 Aydın'da 78 yaşındaki emekli sanat tarihi öğretmeni Mustafa Çerçi, Ahşap Yontma sergisi açtı. Üç yıllık çalışmanın ürünü olan sergide, ahşap yontularından oluşan 28 eser yer aldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla emekli öğretmen Mustafa Çerçi, Ahşap Yontma sergisini Aydın'ın Efeler İlçesi'nde ziyarete açtı. Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi'ndeki sergi açılışına, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şefika Çoban, CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci, Eğitim İş Aydın Şubesi Başkanı Şaban Özdemir, CHP Aydın Milletvekili aday adayı Tayfun Talipoğlu ve davetliler katıldı.

Açılış konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Şefika Çoban, Mustafa Çerçi'nin eserlerini görmekten onur ve gurur duyduğunu söyledi.

Mustafa Çerçi de, bugüne kadar 3'ü yurt dışında olmak üzere toplam 51 sergi açmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Daha önce resim, heykel ve rölyeflerden oluşan sergiler açtığını belirten Çerçi, "İlk defa ahşap yontu sergisi açtım. Buradaki sergimizde, 3 yıllık çalışmanın ürünü olan 28 eser yer almaktadır. Sergimiz 11 Mart'a kadar ziyaret edilebilecek. Tüm Aydınlıları sergimizi görmeye davet ediyorum" dedi. Konuşmaların ardından, kurdelere kesilerek sergi ziyarete açıldı. (EMRAH DİNÇER)


ÇERÇİ’DEN AHŞAP YONTMA SERGİSİ

ÇERÇİ’DEN AHŞAP YONTMA SERGİSİ

Nazillili resim, heykel ve rölyef sanatçısı Emekli Sanat Tarihi Öğretmeni Mustafa Çerçi, Aydın’da “Ahşap Yontma Sergisi” açtı.

24 Şubat 2015 21:14

Aydın Büyükşehir Belediyesi Milli Aydın Bankası Sanat Galerisi’nde açılan sergide Çerçi’nin 28 sanat eseri sergilenecek.

Hayatını sanata adamış olan 76 yaşındaki Emekli Sanat Tarihi Öğretmeni Mustafa Çerçi’nin Ahşap Yontma Sergisi’nin açılışına Aydın Büyükşehir Belediyesi  Teftiş Kurulu Başkanı Şefika Çoban, CHP Efeler İlçe Başkanı Bayram İnci ve çok sayıda davetli katıldı. Ahşap yontma, ahşap heykel ve sel -from tekniğinde yapılan eserleri Aydın halkının beğenisine sunmaktan dolayı duyduğu mutluluğudile getiren Mustafa Çerçi, Aydın Büyükşehir Belediyesine de desteklerinden ötürü teşekkür etti. Aydın Büyükşehir Belediyesi  Teftiş Kurulu Başkanı Şefika Çoban ise “İyi ki böyle bir sanat galerisini Aydın’a kazandırıp, değerli hocalarımızın eserlerini sergilemesi imkanı sağlamışız” dedi. Kurdele kesimi sonrası Mustafa Çerçi, eserleri hakkında davetlilere bilgiler verdi.  Çerçi, Aydın halkını sergiyi gezmeye davet etti. ERAY EKŞİ

El emeği ahşap eserler büyük ilgi görüyor

Aydın’da açılan ahşap yontma sergisi büyük ilgi görüyor. Milli Aydın Bankası Sergi Salonu'nda, emekli sanat tarihi öğretmeni Mustafa Çerçi’nin eserlerinin yer aldığı sergide 28 el emeği eser sergileniyor. 

AYDIN (EsHaber.org)- Aydın’da açılan ahşap yontma sergisi büyük ilgi görüyor. Milli Aydın Bankası Sergi Salonu'nda, emekli sanat tarihi öğretmeni Mustafa Çerçi’nin eserlerinin yer aldığı sergide 28 el emeği eser sergileniyor.


Sergi hakkında bilgi veren Çerçi, “Sergimizde 28 eserimiz var. Bu eserlerden 6 tanesi selfor kağıt hamuru, 22 tanesi ahşap yontu eseri. Bu ahşap yontuların 4 tanesi de heykel formunda. Sanat eseri deyince, sabırsız bir eser olmaz. Bu ahşap eserlerin yapılma süresi, en önemlisi hatalardan geri dönüşü olmaması. En küçük bir hatada geri dönemiyorsunuz. Bazı yontular, iğneyle kuyu kazar gibi büyük emek isteyen eserler. Bu eserlerimizin bazısı 5 gün, bazısı 15 gün, bazısı da 2 aya yakın çalışma istiyor.” dedi. Eserlerinde en çok kayın ağacını tercih ettiğini, bunun yanında kavak, çam ve çınar ağaçlarını da kullandığını belirten Mustafa Çerçi, “Eserlerimiz hep el emeği. Bazı eserlerimiz 1,5 ayda tamamlandı. Üç boyutlu yontu heykeli en kısa sürede yapılanı 15 gün. Eserlerimi yaparken ıhlamur, kavak, çınar çam ve kayın ağacı kullanıyorum. En çok kayın ağacını tercih etmemdeki sebep, kayın ağacı asil, ciddi ve dayanıklı olduğu için.” dedi.Serginin açılışına, CHP Aydın milletvekili aday adayı Tayfun Talipoğlu da katıldı. EsHaber.org

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret14635